مالزی

مرکز شهر کوالالامپور

مالزی تقريبا در قلب ناحيه شرق آسيا قرار دارد. و از دو بخش مالزی شرقي و غربي تشکيل شده است.ناحيه غربی شامل 11 استان بوده و پايتخت(کوالا لامپور) نيز در اين ناحيه قرار دارد. ناحيه شرقی شامل 2 استان بوده و بصورت جزيره می باشد. بخش غربی از شمال با تايلند و از جنوب با سنگاپور مرز مشترک دارد و چهار پنجم ساکنان اين کشور را در خود جای داده است. مساحت کلی مالزی 328550 کيلومتر مربع ميباشد.

آب و هوا

آب و هوای گرم نواحی استوائی با دمای حدود 21 تا 32 درجه سانتيگراد و شديدا تحت تاثير بادهای موسمی شمال شرقی و جنوب غربی . بين ماههای می تا سپتامبر فصل خشک ناميده می شود. سواحل شرقی بخش غربی و بخش شرقی مالزی دارای فصول بارندگی بين نوامبر تا فوريه هستند. اختلاف دما بين ماههای خشک و پر باران بين 2 تا 4 درجه سانتيگراد است.

جمعيت

مالزی بالغ بر 22 ميليون نفر جمعيت دارد که از قوميت های مختلف تشکيل شده است. 66% از نژاد مالائی. 30% چينی . 8% هندی و مابقی از نژادهای ديگر می باشند. تعدد نژادها و فرهنگ ها در مالزی به يکی از جاذبه های اين کشور تبديل شده است

زبان

زبان رسمی اين کشور مالائی می باشد اما زبان انگليسی به صورت گسترده در محاورات استفاده ميگردد. ساير زبانها مانند مانداريان - تاميل و پنجابی نيز متداول می باشد.

مذهب

مذهب رسمی اين کشور اسلام می باشد. با وجود اين افراد با اديان مختلف از آزادی کامل برخوردار هستند و وفور معابد مذهبی گوناگون خود بيانگر اين واقعيت می باشد. اسلام در مالزی بيشترين پيروان را داشته و کاملا به دور از تفکرات افراط جويانه می باشد.

اقتصاد

مذهب رسمی اين کشور اسلام می باشد. با وجود اين افراد بابا وجود اينکه مالزی بزرگترين توليد کننده کائوچو. روغن پالم . الوار و قلع دنيا می باشد اما صنايع توليدی و خدماتی مثل صنعت توريسم به اقتصاد مالزی کمک فراوانی می کنند. صادرات محصولات الکترونيکی يکی از بزرگترين حاميان اقتصادی و از عوامل رشد و توسعه مالزی می باشد.

مالزی جزو محدود کشورهای آسيائی می باشد که دارای صنعت ماشين سازی داخلی می باشد. ثبات اقتصادی و سياسی مالزی باعث علاقه مند شدن سرمايه گذاران خارجی به سرمايه گذاری در اين کشور شده است مهمترين شرکای تجاری مالزی عبارتند از: ژاپن – آمريکا – سنگاپور - انگلستان و آلمان.

واحد پول

واحد پول مالزی رينگيت مالزی Malaysia Ringgit می باشد که به 100 واحد کوچکتر تقسيم شده است.

RM 1 = sen 100

مالزی سرزمینی است پر از دیدنیهای منحصر به فرد نظیر برج هاي دوقلوي پتروناس، برج مخابراتي كوالالامپور، غار باتو و ... در ادامه با برخی از آنها آشنا می شوید.

برج هاي دوقلوي پتروناس

اين دو برج با 425 متر ارتفاع و 88 طبقه بلندترين دو برج دوقلو در جهان مي باشند.

پوترا جايا

پوترا جايا

اين شهر پايتخت جديد سياسي-اداري مالزي است. مسجد بي نظير پوترا با قابليت پذيرش 15000 نمازگزار در اين شهر است. هفت پل بر روي درياچه ي مصنوعي اين شهر واقع شده كه اولين آن پل پوترا با 435 متر، برگرفته از پل خواجوي اصفهان است.

غار باتو

اين مكان محل عبادت هندوهاست و با  21 پله به داخل معبد هدايت مي شود.

معبد تين هو

اين معبد چيني بر روي يك تپه قرار گرفته و وقف سه الهه ي چيني است.

شهر تاريخي ملاكا

شهر تاريخي ملاكا

اين شهر در سال 1936 پايه گذاري گشته است و تركيب فرهنگي اقوام مختلف در اين شهر به وضوح ديده مي شود. موزه مهرها و سكه هاي قديمي، ساختمان زيباي اداره پست يا موزه جوانان و ميدان سرخ و كليساي ملاكا از جمله مكان هاي ديدني شهر مي باشد.

برج مخابراتي كوالالامپور

اين برج با ارتفاع 421 متر پنجمين برج بلند دنيا به شمار مي رود. سالن بازديد آن در طبقه ي اول بالاي برج در ارتفاع 228 متري قرار دارد.

بلندي هاي كامرون

اين منطقه ي كوهستاني با ارتفاع 1500 متر بالاتر از سطح دريا 4 ساعت با كوالالامپور فاصله دارد. جاذبه هاي اين منطقه كشتزارهاي چاي، باغچه هاي پلكاني گل، شكوفه هاي رنگارنگ، باغ هاي ميوه و مزارع توت فرنگي مي باشد.

دامنه هاي فريزر هيل

اين تفريگاه شامل جاذبه هاي توريستي مانند ديواره هاي درختان جنگلي، باغچه هاي گل، سواركاري و تير اندازي و قايق سواري و اسب سواري مي باشد.

بلنديهاي گنتينگ

اين مجموعه تفريحي در ارتفاع 1800 متري از سطح دريا واقع شده است. تنها قمارخانه مالزي در اين منطقه واقع شده به همراه شهربازي، زمين گلف، رستوران هاي متنوع، تلكابين و بزرگترين مجموعه هتل هاي دنيا.

مجموعه ي آفاموسا

اين مجموعه داراي شهربازي، پارك آبي، سينماي چهاربعدي، باغ وحش، سافاري، كارناوال شبانه و آتش بازي مي باشد.

پارك آبي و مجموعه ي سان وي

پارك آبي و مجموعه ي سان وي

اين مجموعه شامل مركز خريد، سالن بولينگ، زمين اسكي روي يخ، رستوران ها متنوع و پارك آبي به همراه باغ وحش و شهربازي مي باشد.

مجموعه سرزمين عجايب

اين مجموعه شامل بازديد از اتاق يخي، مركز خريد ماينز، رستوران، قايق سواري، موزه سكه ها و رقص نور و رقص فواره ها مي باشد.

آكواريوم كوالالامپور

اين مجموعه واقع در مركز شهر كوالالامپور مي باشد و با 60000 فوت مربع شامل انواع گونه هاي ماهي و آبزيان مي باشد.

جزيره پنانگ

اين جزيره در شمال مالزي واقع شده است. از ديدنيهاي اين جزيره مي توان به ساحل بسيار زيبا، دهكده هاي ماهيگيري، مزرعه ي پروانه، معبد مارها، تپه ي پنانگ و قلعه ها و برج هاي دوره ي استعماري اشاره كرد. غذاهاي پرتنوع اين شهر در سراسر مالزي مشهور مي باشد.

Corus Hotel

Corus Hotel, Jalan Ampang,50450 Kuala Lumpur

Tel: +603-2161-8888

Hotel Maya

Hotel Maya, 138, Jalan Ampang, 50450 Kuala Lumpur

Tel: +603-2711-8866

Hotel Renaissance

Hotel Renaissance, 128, Jalan Ampang, 55000 Kuala Lumpur

Tel: +603-2162-2233

Legend Hotel

Legend Hotel, 100, Jalan Putra Chow Kit, 50350 Kuala Lumpur

+603-4042-9888

Grand Seasons Hotel

Grand Seasons Hotel, 72, Jalan Pahang, Kuala Lumpur

+603-2697-8888

©2010 PalmBeach Holidays SDN BHD | All Rights Reserved. | Designed by Sterling Global Solutions